Chcete postavu do „V“? Posilujte a oblečte se správně

Co myslíte, že je na chlapech, kteří posilují, pro ostatní nejatraktivnější? Velké bicepsy? Svalnatá lýtka? Vypracované břicho?

Od každého trochu. Co jsme ale vypátrali na internetu, nejatraktivněji na vaše okolí budete působit, když ukážete postavu ve tvaru „V“ – tedy od pasu se rozšiřující až do oblasti ramen. Právě s takovou postavou budete prý nejatraktivnější. Široká ramena a vypracovaná hruď prý značí ostatním možnost, že je dokážete ochránit a štíhlejší pas zase ukazuje, že žijete zdravý život a hýbete se.

Jak ale takového tvaru postavy dosáhnout?

Cvičení a strava

V dlouhodobém hledisku samozřejmě budete muset o své tělo správně pečovat – dodávat mu živiny, které potřebuje k nárůstu hmoty i k tomu, aby efektivně spalovalo tuky a když už bude živiny mít, musí z nich pomocí zátěže vybudovat svaly. Bez úpravy jídelníčku a pravidelného pohybu postavu do V jen tak mít nebudete.

Více informací o tipech k zdravému jídelníčku i posilování najdete na stránkách nejfit.cz.

Vhodné oblečení

Dáte mi za pravdu, že když chcete mít opticky postavu do V, je nesmysl nosit plandavé nebo vytahané tričko. Abyste takovou postavu pomocí oblečení zvýraznili nebo ji vytvořili, stačí vybrat ten správný střih trička.

Sáhněte po tričku, které je trochu vypasovanější (nemá pás stejně široký jako ramena) nebo má všitý pružný lem. Díky tomu opticky zúží váš pás a k ramenům vás směrem vzhůru rozšiřuje. Dosáhnete tak snadno díky tričku efektu podobného tomu, jako když byste trávili pár měsíců v posilovně.

Tričko z vlastní zkušenosti můžeme doporučit od ajaxx63.cz – právě trička od nich mají atletický střih šitý na zakázku, aby chlapům zlepšovala postavu a navíc i speciální všitý lem do rukávů, aby zvýraznila bicepsy.