Je lepší tričko s potiskem nebo jednobarevné?

Všimli jsme si, že v posilovně je poměr chlapů s tričkem pyšnícím se výrazným nápisem jako „HARDCORE“, „TROUBLE“ a podobnými ku chlapům nosícím nenápadnější jednobarevné tričko přibližně 2:1. Proč tomu tak je? Co chlapy na tričku s nápisem tolik láká?

Jednobarevná trička bez nápisu

Začněme z opačného konce – jednobarevná trička. Právě ta podle psychologů volí chlapi praktičtí, kterým jde o to mít na sobě něco pohodlného, co nemusí nápisem na hrudi do světa křičet nějakou myšlenku nebo šokovat (ať příjemně nebo překvapivě) grafikou. Zároveň ale praktičtí chlapi pečlivěji vybírají střih jednobarevného trička – přecijen na něm je vidět celá postava, nic se neskryje za nápis a na tričku ani není grafika, která by mohla pomoci opticky upravit tělesné proporce.

Málokdy ale jednobarevné tričko bez nápisu volí „šedé myši“, tedy chlapi, kteří si moc nevěří. Co se týká barvy, v oblíbenosti převládá černá, modrá a vojenská zelená. Těsně za nimi je ale i červená, díky které na sebe dokáže muž nosící takové tričko připoutat lépe pozornost. Obzvláště, když mu takové tričko zlepší díky speciálnímu střihu postavu. Taková trička pořídíte třeba v tomto obchodě – ajaxx63.cz.

Trička s nápisem

U triček s nápisem rozhodně záleží na tom, co konkrétně nápis říká. Do posilovny chlapi volí drsnější nápisy, aby tak podtrhli svou mužnost, ale i z důvodu, aby upoutali pozornost ostatních. Když uvidíte chlapa s nápisem „Hardcore“ na hrudi, přecijen to působí víc mužně, než když nosí obrovské logo známé značky na tričku. A chlap v takovém tričku je sebevědomější, zvlášť když mu zvýrazňuje svaly.

Ale i mimo posilovnu se těší trička s nápisem popularitě. Je dobrým zvykem, že se pomocí vhodné grafiky a nápisu tričkem dá vyjádřit momentální nálada (např. tričko I wanna U, Cheap Beer, User Friendly…) nebo i říct ostatním, ať si na majitele trička dají pozor (např. tričko Trouble, Team Captain, Blue Collar,…). Dobře zvoleným nápisem na tričku také dokážete pobavit ostatní, aniž byste při tom působili nějak směšně (třičko Sexit, Sodom & Gomorrah, Easily Corrupted,…).

Důležité pro chlapa je nosit takové tričko, ve kterém se cítí pohodlně a dobře. A je jen na něm, jestli mu vyhovuje jednobarevné tričko bez nápisu nebo se cítí lépe v tričku s nápisem a grafikou podle své volby. Čemu dáváte přednost vy?