Tričko z kvalitní bavlny – bez žmolků a pohodlně

Drželi jste někdy v ruce tričko z kvalitní bavlny a porovnávali ho s levnějším, méně kvalitním? Nejen gramáž hraje v kvalitě roli, ale i samotná použitá bavlna. Víme, proč je tričko z kvalitní bavlny lepší.

Bavlnu lidé znají už pár tisíc let a za tu dobu se naučili ji hodně používat k výrobě oděvů. Bavlna má totiž nespornou výhodu – dobrou pevnost v tahu i v oděru. Když se navíc bavlna namočí, zvýší se její pevnost až o celých 20%. Právě díky těmto vlastnostem je ideálním materiálem pro oblečení, které takovou námahu musí snést a které se bude častěji prát. Bavlněná trička jsou ideálním příkladem.

Pánská bavlněná trička jsou často namáhána častým propocením, tedy i praním, ale i tahem Pánové, ruku na srdce, jak sundaváte tričko? Jestli stejně jako my, tak ho chytnete vzadu za krk a táhnete přes hlavu. Už jen kvůli tomu se vyplatí investovat do kvalitního trička, které se tímto tahem nezničí.

Když jsme zmínili ono pocení – bavlna dokáže nasát velké množství vlhkosti. Je díky tomu oblíbeným materiálem pro zmíněná pánská trička, ale i obecně pro sportovní oblečení, včetně trička na cvičení, povlečení a prostěradel. Tedy všech textilií, do kterých se potíme.

Bavlna je na omak krásně jemná. Díky savosti a příjemnému omaku se také používá při výrobě ručníků a osušek.

Samozřejmě bavlna má i několik nevýhod. A to zejména mačkavost – kdo z vás někdy nemusel (nechat) žehlit bavlněné tričko? U méně kvalitních bavlněných tkanin pak je také velkou nevýhodou po krátkém čase žmolkovatění. Vy na první pohled za takové oblečení sice ušetříte, ale po několika vypráních vypadá jinak, obnošeněji, než stejné oblečení ušité z kvalitní bavlněné tkaniny.

Méně kvalitní levnější bavlněné tkaniny také tolik nepomohou se savostí. Jsou vyráběny co nejlevněji, s co nejmenší gramáží, a tedy i sníženou schopností sát. Takové tričko pak je průsvitnější a rychleji se propotí.

Při výběru bavlněného trička proto sáhněte po kvalitnějším. Kupujete si ho přeci pro sebe a chcete pro sebe jen to nejlepší. Kvalitní bavlněné tričko bez žmolků a pohodlné na nošení.

TopLoader plakát