Jaké tričko na cvičení?

Pojďme se podívat na několik zásad, jak vybrat triko na cvičení.

Tričko musí sedět

Triko musí sedět a především být dostatečně dlouhé. Nezapomeňte, že během cvičení a to zejména při strečinku zapojujeme často úplný rozsah končetin. Není nic zvláštního, že dáváme ruce nad hlavu a není nic horšího, než když nám zrovna v tomto okamžiku „uteče“ tričko nad břicho. Nejen, že to nepůsobí příliš esteticky, hrozí nám riziko úrazu a především nám to naruší celé cvičení. Často totiž snaha upravit si triko, s činkou nad hlavou, vychýlí naše tělo do nezdravého úhlu a sérii pak docvičíme špatně.

Tričko na cvičení musí ukázat, že jsme cvičili

triko by nás mělo obepínat a to z prostého důvodu. Pokud cvičíme, potřebujeme motivaci a nejlépe jsou na tom naše svaly těsně po cvičení, pokud je schováme pod tlustou mikinu, připravíme se o důležitou motivaci. Druhá, stejně nezbytná poučka, je že upnuté triko nedovolí abychom se do něj „zamotali“. V posilovně je spousta strojů a závaží. Přijít zde k úrazu není nic zvláštního a upnuté tričko nám v tom pomůže.

Tričko na cvičení musí milovat pračku

Oblečení do posilovny není jen o návštěvě posilovny, ale také o údržbě. není nic horšího, než-li zapálený cvičenec s odérem linoucím se po celé posilovně. Tričko na cvičení tedy vybírejte tak, aby se mohlo často prát. Ostatně, o tom už jsme psali v našem předchozím článku o gramáži triček.

Ukázky správných triček na cvičení najdete určitě zde:

Svaly

vyberte si to správné tričko ZDE